משפט מסחרי


תחום המשפט הישראלי מתחלק לשלוש קבוצות עיקריות - המשפט האזרחי אשר עוסק בדיני משפחה, דיני עבודה, דיני נזיקין, דיני קניין רוחני ועוד נושאים שבהם אף אחד מהצדדים במשפט איננו המדינה, המשפט הפלילי אשר עוסק בעבירות אלימות, סמים, שוד וגם (לא תאמינו!) עבירות תעבורה, שבהם, המדינה היא התובעת, והמשפט המסחרי בו עורך הדין איננו מייצג אדם אלא ישות משפטית (כחברה, תאגיד או עמותה).

משפט מסחרי עוסק בגופים שהינם עסקיים, כלכליים ומסחריים ומלווה את הגוף במהלך התנהלותו מול שותפים, עובדים, רשויות ומתחרים.

במה עוסק עורך דין המתמחה בתחום משפט מסחרי?
עורך דין המתמחה בתחום, עוסק, למעשה, בכל הסוגיות המטרידות גוף עסקי - מסחרי מהשלב שלפני הקמתו, דרך פעילותו השוטף וכלה בפירוקו, במידת הצורך.

תחומי העיסוק מתמקדים במספר רבדים של סוגיות אופייניות:
הסוגיות העוסקות בדיני חברות
בדיני החברות תשומת הלב החוקית עוסקת בהקמת הישות המשפטית או בפירוקה. בשלבים אלה, עורכי דין המלווים את העסק יפגשו את העסק עוד בטרם הרישום שלו אצל רשם החברות, יסייעו בהחלטה על סוג הישות המשפטית המועדפת ועל ההשלכות הנוגעות לכל בחירה ויעניקו לעסק ולבעליו ייעוץ משפטי שוטף. גם פירוק של עסק מחייב ליווי של עורך דין המתמחה בתחום, אשר ידאג להגן על האינטרסים של העובדים והמעסיקים גם יחד.

סוגיות אשר עוסקות בממון
מאחר וכסף הוא המניע את גלגלי הגוף המסחרי, בתחום זה יעסקו עורכי הדין המלווים את העסק בטיפול בסוגיות מסחריות מהאספקטים השונים שלהם כהתקשרות בין לקוחות לחברה, ענייני מקרקעין ונדל"ן, הלוואות ומימון בנקאי וחוץ - בנקאי, משכנתאות, ערבויות, שטרות והנפקת ניירות ערך וכן הלאה.

שותפויות וזכיינות
צורת העבודה של עסק הינה פועל יוצא של סוג הפעילות שלו, האסטרטגיה העסקית שלו ושל קריטריונים נוספים, המשתנים מעסק אחד למתחרהו. עורכי דין המלווים עסק שעתיד להיכנס לשותפות, למשל, ידאגו להגדיר בחוזה באופן מדויק את זכויותיו וחובותיו של כל אחד מהצדדים הנוגעים בדבר ואת ההתנהגות המצופה (והנדרשת) מכל אחד מהם.
 

מה עושה עורך דין אשר מתמחה
בתחום ליטיגציה מסחרית?

 

כעת, כבר ברור למדי, מדוע עסק נזקק לייעוצו של עורך דין המתמחה בתחום, גם אם לא באופן רציף ושוטף, לפחות בנקודות המשמעותיות לאורך חייו העסקיים.

כמובן שיש להקפיד על בחירת עורך הדין המתמחה בתחום, על מנת להבטיח שהשירות אכן יהיה מתאים לעסק, על מנת ליהנות מהייעוץ המשפטי המתאים והנכון ביותר.

לפגישת ייעוץ
072-33-80-837
מלאו פרטיכם
ונחזור אליכם בהקדם:

טלפון
072-33-80-837
כתובת
מדינת היהודים 89 הרצליה
מרכוס 2, ירושלים

 
טלפון
072-33-80-837
כתובת
מדינת היהודים 89 הרצליה
מרכוס 2, ירושלים
לפגישת ייעוץ - 072-33-80-837
מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם: