מס רכישה דירה להשקעה

מס רכישה דירה להשקעה הוא תשלום המועבר לרשות המסים בקנייה של דירה, והוא חל על רוכש הדירה. המס משולם בשלב רכישת הדירה, בו עדיין אין רווח אלא רק השקעה של כספים. זאת, בשונה ממס שבח אותו משלמים כאשר מוכרים את הדירה ברווח, והמס המשולם הוא עבור רווח ההון בגין השבחת הדירה.

המצב המשפטי
מס רכישה דירה להשקעה, נקבע בשל אילוצים תקציביים ומתוך מטרה לנסות ולהשפיע על מחירי שוק הדירות בארץ, ובייחוד דירות להשקעה. שיעור המס בגין רכישה של דירת למגורים הוא מדורג ומתחלק לשלושה חלקים על פי ערך הדירה.

כל עו"ד הסכמי רכישה וודאי יודע כי מס הרכישה אינו חל בצורה זהה. כך, מי שרוכש דירה אחת לצורך מגורים בלבד, ואין ברשותו דירה נוספת או שאינו רוצה לרכוש דירה אחרת למטרות השקעה, זכאי לפטור (מלא או חלקי) מתשלום מס רכישה, עד לסכום מסוים המתעדכן כל שנה. מנגד, על משקיע המחזיק בבעלותו מספר דירות, יחול מס רכישה גבוה יותר. במקרה בו בני זוג רוכשים  יחד דירת מגורים ולאחד מהם כבר יש דירה שרכש לפני הנישואין או קיבל בירושה לדוגמה, דירת המגורים המשותפת תיחשב דירה להשקעה ויחול עליה מס רכישה גבוה.

למעשה, מס רכישה דירה להשקעה מגלם תפקיד מרכזי בניסיונות של המדינה לווסת את מחירי הדירות בשוק ולהקטין את הביקוש לדירות, בעיקר מהצד של המשקיעים.

עורך דין מומחה
מדובר בתחום מעניין ומורכב בו נדרשת בקיאות בחקיקה המשתנה ובפסיקה, מצד עו"ד הסכמי רכישה או משרד עו"ד מקרקעין, המייעצים ללקוחותיהם בנושא. עו"ד יריב גוטמן, עו"ד מקרקעין בשרון המתמחה בעסקאות מקרקעין בכלל, ובעסקאות נדל"ן למגורים בפרט, יוכל לסייע לכם בנושא של מיסוי מקרקעין כולל בתכנוני מס רכישה דירה להשקעה.

 

אם אתם עומדים לפני רכישה של נכס מקרקעין מכל סוג שהוא, נמליץ לכם בחום לפנות אל עו"ד יריב גוטמן, עו"ד מקרקעין בשרון ובעל משרד עו"ד מקרקעין מוביל. תוכלו לקבל ייעוץ משפטי אישי ומקיף ולהבטיח את כל הזכויות המגיעות לכם על פי דין.
 

לפגישת ייעוץ
072-33-80-837
מלאו פרטיכם
ונחזור אליכם בהקדם:

טלפון
072-33-80-837
כתובת
מדינת היהודים 89 הרצליה
מרכוס 2, ירושלים

 
טלפון
072-33-80-837
כתובת
מדינת היהודים 89 הרצליה
מרכוס 2, ירושלים
לפגישת ייעוץ - 072-33-80-837
מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם: