ליטיגציה מסחרית


אחד התחומים הנחשקים והזוהרים ביותר מבין תחומי המשפט השונים הוא הליטיגציה (ההתדיינות בבית המשפט). אותו "שואו" שנותן עורך הדין המבריק בבית המשפט, אותו אנחנו מכירים (ומעריצים) מסדרות משפטיות כ"אלי מקביל", "פרקליטי LA", "בוסטון ליגל" ומסדרות ומסרטים נוספים רבים.

אין ספק כי למתבונן מבחוץ, הליטיגטור נראה יותר כשילוב בין שחקן למומחה בהתנהגות האנושית מאשר כעורך דין, אבל שהרושם הראשוני לא יטעה אתכם - מי שאיננו עורך דין מתמחה בתחומו, איננו יכול להיות ליטיגטור טוב (או ליטיגטור כלל), מאחר וההופעה בבית המשפט היא רק קצהו של הקרחון, שמתחתיו מצויים ידע רב, שליטה בתחום ההתמחות, ושעות עבודה רבות.

מהי ליטיגציה מסחרית?
ליטיגציה נוגעת לכל סוגי המשפט - הפלילי, האזרחי וגם המשפט המסחרי, ורלוונטית, בפועל, לכל תיק בכל תחום, שעתיד יגיע לכלל דיון משפטי - בין אם דיון זה יתקיים בבית המשפט, בבית הדין השונים, בעת בוררות, או בפניה של כל ערכאה דיונית או משפטית אחרת.

ליטיגציה מסחרית היא תת-תחום של הליטיגציה האזרחית והיא עוסקת בכל מה שתחום המשפט המסחרי עוסק בו ומחייב הופעה בפני ערכאה:
  • דיני תאגידים - התחום אשר מסדיר את הישויות המשפטיות המלאכותיות (כחברה, עמותה, מלכ"ר ואגודה שיתופית), מגדיר את בעלי התפקידים המכהנים בגופים הללו, מעגן ומסדיר את היחסים ביניהם, וקובע נורמות התנהלות שחלות עליהם.
  • דיני ניירות ערך - התחום שמסדיר את שוק ניירות הערך ומתווה את הכללים אשר חלים על המשתתפים בו.
  • דיני הגבלים עסקיים - התחום הנוגע לאיסור על פעולות מסחריות אשר מגבילות את התחרות במשק.
 

מה עושה עורך דין אשר מתמחה
בתחום ליטיגציה מסחרית?

 

כפי שנכתב קודם, תפקידו של ליטיגטור מתמקד בהופעה בפני הערכאה הרלוונטית לתחום המסחרי בו עוסק התיק.

שם, עליו להציג את המסכת העובדתית והמשפטית באופן אשר ישכנע את היושב בדין, כי האמת, הצדק והחוקים הינם בצד הלקוחות אותם הוא מייצג. זאת, הוא עושה תוך כדי פעולה מתוחכמת ואינטליגנטית, והתמודדות עם האתגרים העולים במהלך הדיון.

התמחות בתחום ליטיגציה מסחרית פירושה כי, העבודה הרבה שהושקעה בבניית התיק תוצג בדרך הנכונה והמתאימה ביותר לערכאה שתפקידה להכריע בדין.
 

לפגישת ייעוץ
072-33-80-837
מלאו פרטיכם
ונחזור אליכם בהקדם:

טלפון
072-33-80-837
כתובת
מדינת היהודים 89 הרצליה
מרכוס 2, ירושלים

 
טלפון
072-33-80-837
כתובת
מדינת היהודים 89 הרצליה
מרכוס 2, ירושלים
לפגישת ייעוץ - 072-33-80-837
מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם: